1948 novemberében „[a] ceglédi két plébánia híveinek meghívására szaléziak mentek Ceglédre a fiú-ifjúság valláserkölcsi nevelésére és hitoktatására.” Beiktatásukon Sellye Vince tartományfőnök kiemelte, hogy a szalézi rendnek világszerte az 1050. rendháza alakul meg itt. A három szalézi atyát, Boday Lajost, Dobis Ervint és Czenki Józsefet Pétery József váci püspök az „óplébániára” nevezte ki káplánnak, illetve kisegítő lelkésznek Taraba József plébános mellé. ■ 1950-ben mindhármukat felvette a váci egyházmegye. Boday 1956-ig, Dobis és Czenki 1952-ig maradt a ceglédi plébánián (Czenki azonban ezután még 1965-ig a ceglédi „újplébánia” plébánosa volt). ■ (Szekér Barnabás, 2026)
Elöljáró (addetto): Boday Lajos (1948–1950)
meltematricula@gmail.com
https://melte.hu
https://www.facebook.com/magyaregyhazileveltarosok